Фарбування дерев'яних іграшок

Природна міцність виготовлених із деревини предметів надає їм виняткової цінності. Дерев'яна іграшка – це простий подарунок, але зроблений надовго. Скільки радості може принести відреставрований кінь-качалка або набір кубиків, якими ми гралися в дитинстві!

деревяні іграшки

Усупереч переконанням, реставрація іграшок з деревини не складна, таку операцію можна виконати самотужки з незначними затратами часу і праці. Водночас можемо бути впевнені, що отриманий від нас подарунок дитина запам’ятає надовго. Саме довговічність відрізняє дерев’яні сувеніри від сучасних іграшок, виконаних із пластику. Хтозна, може, той, хто отримав подарунок, і сам вирішить коли-небудь реставрувати його й передати далі?

Окрім простих інструментів для розкручування рухомих елементів іграшки (якщо такі є),нам будуть потрібні: пензель, наждаковий папір і відповідний засіб для захисту деревини. На ринку є багато лаків, але маємо обрати препарат, який підходить для особливо чутливих людей. Оптимальним вибором буде Акриловий лак VIDARON. Це засіб, який швидко сохне, з м'яким, не подразливим запахом. Він відповідає суворим вимогам європейського стандарту «PN EN 71.3 – Безпека іграшок». Його можна без побоювань використовувати для предметів, з якими мають справу діти, оскільки він виготовлений із безпечних для здоров'я матеріалів.

Акриловий лак VIDARON є дуже міцним і стійким до стирання, подряпин, механічних пошкоджень, дії води та мийних засобів, що особливо важливо для іграшок. Він також зручний у застосуванні й не вимагає великого досвіду, характеризується чудовим розтіканням і високою адгезією до основи.

лакування деревяних іграшок

Підготовка поверхні

Усі рухомі елементи іграшки відкручуємо, кожен із них фарбуємо окремо. Поверхні мають бути гладкими, сухими й очищеними від забруднення. Жирне місце промиваємо очищеним бензином і висушуємо.

Перед фарбуванням усі деталі шліфуємо наждаковим папером. Його зернистість підбираємо відповідно до ступеня нерівності основи. Виконуючи шліфування, слід також пам'ятати про важкодоступні місця. Пил, що утворився, усуваємо пилососом.

Нанесення першого шару

Після відкриття банки з ґрунтовкою її вміст слід ретельно перемішати. Виконуємо лакування пензлем або пневматичним розпиленням.

Пам’ятаймо, що температура навколишнього середовища, за якої виконуємо цю процедуру, має бути не нижчою від +5 і не вищою від +25 градусів за Цельсієм. Для лакування пензлем використовуємо модель із синтетичним ворсом. Якщо розфарбовуємо універсальним пензлем, рекомендовано відшліфувати ворс наждаковим папером. Ця процедура пом'якшує кінчики й усуває вільний ворс.

Фарбування починаємо з важкодоступних місць. Препарат наносимо товстим шаром, який потім розподіляємо. Поєднання окремих поверхонь слід виконувати «на мокро».

Нанесення другого шару

Після висихання першого шару поверхню іграшки шліфуємо наждаковим папером із градацією близько 320 до отримання гладкої поверхні. Так само, як і при першому нанесенні, усуваємо пил пилососом. У разі необхідності можемо нанести додатковий шар лаку. Після висихання покриття відкручені елементи знову збираємо в одне ціле.

Останнім етапом робіт є висушування та миття інструментів.

  • деревяні іграшки
  • дитячі іграшки

Супутні вироби