10 правил фарбування деревини

Фарбування і захист деревини може здаватися важкою і складною справою. Ніщо не може бути далі від істини! Дотримуючись десяти правил фарбування деревини, отримаємо бажаний результат і зможемо насолоджуватися її довговічністю.

Вибір виробу

Деревина є природним матеріалом, який може руйнуватися внаслідок впливу різноманітних факторів. На ринку не існує універсального виробу, який одночасно захистив би садову деревину від вологи, а дерев’яну підлогу – від механічних пошкоджень. Тому перед фарбуванням деревини потрібно підібрати виріб, відповідний для конкретної ситуації. В один спосіб захищаємо деревину, експлуатовану назовні, а в інший – ту, що знаходиться в приміщенні. Різниця існує навіть між засобами однієї і тієї ж родини. Прикладом можуть служити лаки VIDARON, які необхідно підбирати для конкретного використання.

лакування деревини
Засоби додатково пропонуються у різних кольорах, які слід вибирати не тільки з точки зору уподобань, але й конкретної породи чи забарвлення деревини.

План робіт

Завжди плануймо роботу так, щоб не переривати її у самий непідходящий момент. Перед застосуванням виробу варто перевірити ефект на шматочку деревини. Перед придбанням потрібно ретельно розрахувати необхідну кількість виробу. Варто також запастися всіма необхідними матеріалами: захисним одягом, пензлями, валиками, мішалками, захисною плівкою.

інструменти для лакування деревини

Також обміркування вимагає питання про середовище, в якому будемо фарбувати деревину. Не кожен засіб придатний для використання, наприклад, у закритому приміщенні. Інші необхідно наносити в умовах сталої температури. Відповідь на всі питання дають карти характеристики виробу.

Інструменти для нанесення

Якщо хочемо отримати задоволення від кінцевого результату, користуємося високоякісними інструментами, наприклад, марки MAGNAT. Фінішний шар найкращого лакобейцу матиме поганий вигляд, якщо для нанесення застосуємо неправильно підібраний пензпль або валик.
Вибір між фарбуванням пензлем чи валиком залежить головним чином від того, який елемент чи предмет маємо намір пофарбувати. Більшої ефективності при фарбуванні великих поверхонь нам, без сумніву, допоможе досягти валик (підлоги, фасади, стіни). Крім того, він не залишає смуг і використовує меншу кількість засобу. Для фарбування деревини вибираємо валики з коротким ворсом, які ідеально підходять для гладеньких поверхонь, або губчаті.
Що стосується вибору пензля, то, окрім форми і ширини, необхідно вибирати пензель під конкретний виріб.
Додатково, як і у випадку валиків, можемо підібрати пензель до гладеньких чи шорстких поверхонь. Пензлі з грубим ворсом найкраще застосовувати на шорстких і грубих поверхнях, а з м’яким – на гладеньких.
Що стосується підбору пензля до виробу, то на ринку наявні два типи цих інструментів:
- пензлі з натуральної щетини – стійкі до згинання і зминання. Призначені для фарб на основі розчинників. Меншою мірою підходять для водорозчинних фарб, оскільки вбирають воду (імпрегнати, бейци, лакобейци, лаки).
- пензлі із штучним ворсом – сумішшю поліуретану і поліестеру. Вони еластичні і не вбирають воду. Тому призначені для водорозчинних засобів.

Безпека

Імпрегнати VIDARON містять у своєму складі біоцидні речовини, які захищають деревину від біологічних загроз. Не забуваймо під час нанесення виробів такого типу користуватися відповідним захисним одягом і рукавицями.
У випадку деяких засобів потрібно пам’ятати про провітрювання приміщень з огляду на небезпеку, пов’язану з випарами.

бейцування деревини

Необхідно також перевірити, чи після висихання засоби будуть безпечними для довкілля, а особливо у випадку фарбування меблів та іграшок, чи мають вони сертифікат, який підтверджує їх нешкідливість для дітей.

Середовище

Захищаймо навколишні предмети чи рослини від можливого розбризкування. Плями, які виникають в результаті розбризкування виробу на основі розчинників, дуже важко видалити. Не варто економити на захисній плівці, оскільки при відновленні однієї речі можна безповоротно пошкодити іншу.
Засоби, що використовуються назовні, не повинні у значних кількостях потрапляти в ґрунт.

Поверхня деревини

Перш ніж приступити до нанесення будь-якого засобу, обов’язково потрібно заздалегідь підготувати основу, що полегшить і прискорить нанесення, а також сприятиме отриманню поверхні з рівномірним забарвленням і виразним малюнком структури деревини.

захист будинку з деревини


У випадку з деревиною необхідно пам’ятати про шліфування її наждачним папером із зернистістю, підібраною до ступеня нерівності основи. Також треба добре очистити поверхню від пилу і бруду – основа повинна бути чистою, сухою, а її вологість не може перевищувати 20 %. Якщо на деревині є будь-які жирні або засмолені полями, їх обов’язково потрібно видалити. Найкраще просто промити їх очищеним бензином і висушити.

Етикетка виробу

Слід уважно ознайомитися з інструкцією, розміщеною на упаковці. Таким чином уникнемо неприємних сюрпризів і отримаємо необхідну інформацію про конкретний виріб.
Етикетка є своєрідною інструкцією з використання виробу. Вона містить всю інформацію стосовно типу виробу, його складу, умов застосування, розходу, заходів безпеки і багатьох інших аспектів.

Ретельність і терплячість

Фарбування деревини необхідно виконувати згідно з правилами, рекомендованими виробником, в тому числі у картах характеристики виробу та порадниках. Не пришвидшуємо роботу за рахунок скорочення часу висихання або пропуску міжшарового шліфування. В результаті це може призвести до дефектів покриття і вимушеного виконання процесу фарбування з самого початку.
Брак терплячості і порушення правил нанесення може також означати необхідність нести непотрібні витрати.

Умови нанесення

Роботи необхідно проводити за відповідної температури і вологості. Оптимальна температура повітря під час проведення малярних робіт становить від +5 °C до +25 °C, температура основи – до +40 °C.
Найкращі результати малярних робіт досягаються під час фарбуванні при відносній вологості повітря до 85 %. Підвищення відносної вологості повітря більше 85 % призводить до уповільнення висихання покриття.

Очищення інструментів

Інструменти ретельно миємо водою або відповідним розчинником залежно від типу застосовуваного виробу. Валики та пензлі після сушіння розпушуємо. З іншими відходами, наприклад, ганчірками після бейцування, тампонами чи губками слід поводитися згідно з рекомендаціями виробника. Це може бути, наприклад, необхідність заливання їх водою в закритій ємності.

  • як лакувати

Супутні вироби